сите категории
EN

TCP арт симулација

Ти си тука : Дома>Производ>TCP арт симулација

TCP арт симулација

Место на потекло: Нанџинг, iangиангсу, Кина
Бренд име: Билдија
Број на моделот: TCP арт симулација


Испраќам барање
Опис

TCP (тематски цементен малтер) - тематската скулптура со цементен малтер (кратка за директно обликување со цемент) е многу пластичен градежен материјал. Може да се користи за правење разни природни пластични камења, зрна од дрво, бамбус, итн. Зафаќа голем дел во тематски паркови, па дури и во пејзажната индустрија. Таа е широко користена во повеќето паркови проекти во светот, како што се Дизни, Универзална студија, итн. Технологијата е особено погодна за атмосфера со тврда околина на отворено со специфична култура на теми.


Брза детали:

TCP е директно извајана со специјален цемент, кој често се користи за карпи и имитација на камења со комплексни форми.

[Светлина во текстура] Неговата специфична тежина е 1 / 3- 1/4 од онаа на природниот камен и не е потребна дополнителна поддршка за основа на wallидовите.

[Издржлив] третиран со технологија на водоотпорен агент, не е лесно да се лепи прашина. Може да се исчисти како ново и без одржување откако ќе се измие од ветер и дожд.

[Инсталацијата е едноставна и економична] Може да се залепи директно без да се залепи на идот. Цената на инсталацијата е само 1/3 од таа на природниот камен.

Рачно боење „стабилен и богат тон“ со увезени пигменти обезбедува трајна стабилност на боја, отпорност на корозија, киселина и алкална отпорност, униформа боја на пластична камена површина, живописна боја и текстура, разни сорти во боја, совпаѓање со најразлични пластични камени сорти, примитивни и други orубовни чувства на надворешниот ид.Испраќам барање
поврзани со производот