сите категории
EN

Префабрикувани панели за пликови

Ти си тука : Дома>Производ>Префабрикувани панели за пликови

Префабрикувани панели за пликови

Место на потекло: Нанџинг, iangиангсу, Кина
Бренд име: Билдија
Број на моделот: Префабрикувани панели за пликови


Испраќам барање
Опис

Со развојот на модерната индустриска технологија, градењето куќи може да се направи во серии и во комплети како машинско производство. Сè додека префабрикуваните градежни компоненти се транспортираат до градилиштето и се склопуваат.

Префабрикуваните згради започнаа да го разбудуваат интересот на луѓето во раните 20-ти век и конечно се остварија во 1960-тите. Првиот обид го направија Велика Британија, Франција, Советскиот сојуз и други земји. Поради брзата градежна брзина и ниската цена на производство на монтажни згради, тие брзо се популаризираат низ целиот свет.

Изгледот на раните фабрикувани згради беше прилично крут и униформа. Подоцна, луѓето направија подобрувања во дизајнот, зголемување на флексибилноста и разновидноста, така што монтажните згради можат да се градат не само во серии, туку и во богати стилови.


Брза детали:

I. Функции и предности на ГРЦ собрани објекти за надворешна заштита

Периферните производи на GRC можат да се диверзифицираат во обликуваност, форма, боја, текстура, итн.

1. Структурата на периферната заштита вклучува: надворешен wallид, покрив, страничен прозорец, надворешна врата, итн.

2. Периферната структура се користи за интеграција на надворешната декорација на фасадите и зачувување на топлина за да се спротивстави на ветрот и дождот, температурните промени, сончевото зрачење, итн.

3. Функција: Има својства на зачувување на топлина, топлинска изолација, водоотпорност, влага доказ, отпорност на пожар, трајност, самочистење, итн.

4. Може да се подели на единечна структура на куќиштето и структура на интегриран комплет со повеќе заливи.

5. Може да се подели на еднослоен механизам систем и повеќеслоен систем на композитни структури. Надворешниот слој е заштитен слој, средината користи само-прскање материјал за зачувување на топлина, а внатрешниот слој е внатрешен површински слој.

6. Секој слој користи скелет како потпорна структура или засилен внатрешен заштитен слој како структура за поддршка;


Главните функции и предности на ГРЦ-фабрикуваните згради се:

(1) Диверзифициран дизајн.

Во моментов, станбениот дизајн е во допир со побарувачката за домување, со многу loadидови што носат товар, мал простор, мртва раздвојување и просторот во просторијата не може да биде флексибилно поделен. Сепак, монтажните куќи можат да се поделат на мали простории во сали или големи простории во мали сали според потребите на жителите. Еден од основните проблеми на флексибилните големи простории во станбени згради е да има лесни partидови за поделба на светлина. GRC, GRG, GRP и други нови материјали се токму најдобрите материјали за надворешни wallидни панели, преградни wallsидови, суспендирани тавани и внатрешна декорација на wallидовите.

(2) Функционална модернизација

Зградени фабрики за производство на компјутер-ГРЦ ги имаат следниве функции:

1. Заштита на животната средина и загадување. Идот има функции на само-чистење и прочистување на воздухот.

2. Надворешниот wallид кој заштедува енергија има термоизолациски слој за да се зголеми греењето во зима и да се намали потрошувачката на енергија на климатизација во лето;

3. Звучната изолација ја подобрува функцијата за запечатување на wallsидовите и вратите и прозорците. Материјалите за топлинска изолација имаат функција за апсорпција на звук, со цел да се обезбеди тивка околина во просторијата и да се избегне мешање на надворешен шум.

4. Превенција од пожар и запалувач на пламен за да се спречи ширењето или ширењето на пожарот;

5. Асеизмичко намалување на тежината на зградата и зголемување на фабрикуваните флексибилни врски;

6. Убавиот изглед не бара луксуз, но фасадата е јасна и карактеристична и нема да пукне, деформира или избледува по долготрајна употреба.

7. Добрата експанзибилност овозможува поволни услови кујната и тоалетот да бидат опремени со разни санитарни јазли;

8. Добра експанзибилност за да се зголеми можноста за создавање нова електрична опрема, комуникациска опрема, опрема за заштеда на енергија и др.

(3) фабрика за производство

За надворешноста на традиционалните згради е многу тешко да се произведат разни убави обрасци во зависност од изградбата на страници, а обоената боја на боја нема да покаже разлика во бојата и нема да избледи долго време. Како и да е, надворешните panelsидни панели на зградата фабрикувани во GRC можат лесно да го сторат тоа преку мувла, механичко прскање, нанотехнологија, микробранова технологија за печење и други технологии. Масовните материјали за изолација се целосно заменети со интегрирани материјали за изолација PC-GRC; Покривни бандажи, лесни челични споеви, разни метални закачалки и конектори се сите механизирани производство со точни димензии. Панели за подни и кровни плочки се исто така монтажни во фабриките за погодност во градежништвото. Затворен материјал како што се гипс картон, материјали за покривање на подови, табли за висење на таванот и слично може да се произведуваат само преку комплицирани линии за производство. Покрај тоа, во процесот на производство на фабриката, индексите на перформанси на материјалите како што се јачина, отпорност на пожар, отпорност на мраз, отпорност на влага, звучна изолација и зачувување на топлина може да се контролираат во секое време.

Куќата се смета за голема опрема, а современите градежни материјали PC-GRC се компоненти на оваа опрема. Квалитетот на овие делови може да се гарантира преку строго индустриско производство, а собраната куќа може да ги исполни функционалните барања.

(4) градежното собрание

Бидејќи самобитноста на собраните згради на компјутер-компјутер е намалена за половина во споредба со онаа на традиционалните згради, фондацијата е поедноставена. Откако префабрикуваните градежни компоненти се доставуваат до фабриката, работниците на локацијата ги склопуваат според цртежите. Големите влажни операции како што се кал, малтерисување и wallидно градење веќе нема да се појават на локацијата. Изградбата на склопување компјутер-компјутер ги има следниве предности:

1. Брз напредок, може да се испорача за краток временски период;

2. Работната сила е намалена, а вкрстените активности се погодни и уредни;

3. Секоја работна постапка може да ја провери точноста како инсталацијата на опремата за да се обезбеди квалитет;

4. На градилиштето има низок шум, помалку масовно материјали и помалку отпад и отпадни води, што е корисно за заштита на животната средина;

5. Цената на изградбата е намалена.Испраќам барање
поврзани со производот