сите категории
EN

GRC сомска површина

Ти си тука : Дома>Производ>GRC обичен обичај>GRC сомска површина

GRC сомска површина

Место на потекло: Нанџинг, iangиангсу, Кина
Бренд име: Билдија
Број на моделот: Мазна површина на GRC


Испраќам барање
Опис

GRC (стакло влакна за обнова на бетон) е исто така наречена GRC. Кинеското име е стакло-армирано-бетон. Тоа е композитен материјал кој користи цементен малтер како основен материјал и стаклено влакно отпорно на алкално средство како материјал за зајакнување. Во исто време, вклучува и разни адитиви за подобрување на перформансите, пигментите, итн. Процесот на производство на GRC е многу уникатен. Подготвениот бетон од стаклено влакно е испрскан на образецот со фина текстура, што може да обезбеди производот да постигне одлична компактност, јачина и отпорност на пукнатина. Квалитетот на вака произведениот производ е доста различен од оној на обичниот процес на исцрпување на бетон. Во Европа и Америка, еднослоен GFRC лист е широко користен како украсна табла за надворешни идови.

Процес на производство:

Индикатори:

перформанси Барања за индикатори
Свиткување пропорционална крајна јачина / MPa Средна вредност 7
Минимален единечен блок 6.2
Крајна јачина на свиткување / MPa Средна вредност 18
Минимален единечен блок 15
Јачина на влијание / kJ / M2 8
Густина на волуменот (сув) / g / cm3 1.8
Апсорпција на вода 14
Отпорност на замрзнување По 25 циклуси на замрзнување на замрзнување, немаше разграничување, распрснување и други феномени на оштетување.


Брза детали:

1. Висока пластичност. Целосно искористете ја дигиталната тродимензионална технологија за моделирање на земјата, така што производот може точно да го позиционира моделирањето, а во исто време може да ги изрази и архитектонските декоративни ефекти и карактеристики на изгледот во која било боја, моделирање или текстура.

2. Одлични перформанси за заштита на површината. Со усвојување на сеопфатен систем за заштита, се реализира функцијата за заштита од фугирање и само-чистење додека се обезбедува површинска водоотпорна функција на производот, а се подобрува и издржливоста на ефектот на украсување на архитектонски изглед.

3. Одлична издржливост. Високо еластично PVA влакна се користи како дополнителен засилувачки материјал за структурниот слој на GRC, а ПП-влакното се помага за подобрување на отпорноста на микрокршеност на површинскиот слој, со што се подобрува издржливоста на производите и се продолжува работниот век на зградите.

4. Лесен и тенок wallид. Пронајдокот може да ги реализира карактеристиките на големи плочи и тенки wallsидови, во голема мерка да го намали товарот на зградите, да овозможи производи да се нанесат на надворешните wallsидови на високи згради, да овозможат градите форми да бидат флексибилни и да имаат истакната целокупна текстура.

5. Зачувување на енергијата и намалување на емисиите: во споредба со другите структури на куќиштето, GRC троши помалку енергија во процесот на производство и инсталација. Јапонските научници направиле споредба на емисиите на јаглерод помеѓу wallидот на ГРЦ и reinидот од армиран бетон, а употребата на wallидот на GRC може да ги намали емисиите на јаглерод за 30%.

Испраќам барање
поврзани со производот