сите категории
EN

GRC Roughhen ефект

Ти си тука : Дома>Производ>GRC обичен обичај>GRC Roughhen ефект

GRC Roughhen ефект

Место на потекло: Нанџинг, iangиангсу, Кина
Бренд име: Билдија
Број на моделот: GRC зацврстување


Испраќам барање
Опис

GRC (армиран бетон од стаклено влакно) користи како цементен малтер како основен материјал и користете стаклени влакна отпорни на алкали, кои ги зајакнуваат перформансите на GRC. Процесот на производство на GRC е еден вид посебен. Користете воздушна четка за да испрскате мешавина од цемент и стаклено влакно во префабрикуван калап, може да ја подобри компактноста, јачината и отпорноста на пукнатината на производот, истовремено обезбедувајќи ја текстурата на материјалот.

Квалитетот на вака произведениот производ е доста различен од оној на обичниот процес на исцрпување на бетон. Во Европа и Америка, еднослоен GFRC лист е широко користен како украсна табла за надворешни идови.


Процес на производство:

Индикатори:

перформанси Барања за индикатори
Свиткување пропорционална крајна јачина / MPa Средна вредност 7
Минимален единечен блок 6.2
Крајна јачина на свиткување / MPa Средна вредност 18
Минимален единечен блок 15
Јачина на влијание / kJ / M2 8
Густина на волуменот (сув) / g / cm3 1.8
Апсорпција на вода 14
Отпорност на замрзнување По 25 циклуси на замрзнување на замрзнување, немаше разграничување, распрснување и други феномени на оштетување.

Брза детали:

1. Висока пластичност. Целосно искористете ја дигиталната тродимензионална технологија за моделирање на земјата, така што производот може точно да го позиционира моделирањето, а во исто време може да ги изрази и архитектонските декоративни ефекти и карактеристики на изгледот во која било боја, моделирање или текстура.

2. Одлични перформанси за заштита на површината. Со усвојување на сеопфатен систем за заштита, се реализира функцијата за заштита од фугирање и само-чистење додека се обезбедува површинска водоотпорна функција на производот, а се подобрува и издржливоста на ефектот на украсување на архитектонски изглед.

3. Одлична издржливост. Високо еластично PVA влакна се користи како дополнителен засилувачки материјал за структурниот слој на GRC, а ПП-влакното се помага за подобрување на отпорноста на микрокршеност на површинскиот слој, со што се подобрува издржливоста на производите и се продолжува работниот век на зградите.

4. Лесен и тенок wallид. Пронајдокот може да ги реализира карактеристиките на големи плочи и тенки wallsидови, во голема мерка да го намали товарот на зградите, да овозможи производи да се нанесат на надворешните wallsидови на високи згради, да овозможат градите форми да бидат флексибилни и да имаат истакната целокупна текстура.

Зачувување на енергијата и намалување на емисиите: во споредба со другите структури на куќиштето, GRC троши помалку енергија во процесот на производство и инсталација. Јапонските научници направиле споредба на емисиите на јаглерод помеѓу wallидот на GRC и армирано-бетонските boardидови, а употребата на wallидот на GRC може да ја намали емисијата на јаглерод за 30%.

Испраќам барање
поврзани со производот