сите категории
EN

компанијата Вести

Ти си тука : Дома>Вести>компанијата Вести

Топло прославете го успехот на самитот на форумот за дизајн на завесите (Шангај)!

Време: 2013-11-22 Посети: 19

Форум за самитски дизајн на завеси (Шангај) „дизајн и истражување на високо-градежни завеси buildingидови за завеси“, ко-спонзориран од современиот урбанистички институт за архитектонски дизајн, источно-кинески архитектонски дизајн и истражувачки институт,., Ltd., Кинеската асоцијација на градење завеса експерти од врата и прозорецот експерти и списанието за градежни уметности успешно го завршија на 16 ноември 2013 година во салата за наука во Шангај.

Овој самит ги соединува експертите за завеси за ainидови, архитекти и дизајнери дома и во странство за да разговараат за длабочина за идниот развој на трендот на високо-конструираниот дизајн на завесите на зградите. На конференцијата на која учествуваат повеќе од 500 луѓе е исто така најголемиот специјален самит во Кина. Како ко-организатор, нашата компанија постигна добри резултати и во корпоративниот публицитет и учењето таленти.

За време на самитот, учесниците разговараа за размислувањето на завесата на wallидот за развој на градење преку ново размислување, мулти-перспективни и меѓу-поле дискусии и интеракции, длабоко ја анализираа тековната состојба и трендот на развој на индустријата за завеси и дадоа детална анализа од материјална технологија базирана на специфични случаи на инженерство. Главните теми вклучуваат: „Концептуален дизајн на архитектонски завесан Wallид“, „Развој и еволуција на Шангајската архитектура“, „Дизајн и конструкција на надворешен завесен Wallид на дневна нова зграда на луѓето“, „Нелинеарна архитектонска завеса на ид на покривот“, „Дизајн и изградба на комплексни проекти за облик “,„ Примена на софтвер за ранографски и BIM софтвер во сложена форма “, итн. На нелинеарната архитектура, предавачкиот извештај за дигитална технологија го спомнуваше проектот на нашата компанија многу пати и даде голема потврда. Професорот Лонг Вензи од Кина Зграда за завеса Wallидни врати и прозорец експерт за асоцијација за дизајн, земајќи го Тијанџин Порт Проектот на нашата компанија како пример, нејасно ја воведува примената на GRC нелинеарните градежни завеси за ainидови.

Чен Веи, технички директор на нашата компанија, исто така беше гостин говорник и одржа говор на тема: „GRC кожата ја прави архитектурата убава“. Овој говор привлече многу луѓе во индустријата да обрнат внимание на GRC и на белинда.

Во извештајот се истакнува дека GRC, како најрастечен композитен неоргански curtиден материјал за завеси со високи перформанси во 21 век, станал кожен материјал со карактеристични карактеристики на времето, заради неговото тенко обликување на школка, супер големи спецификации, флексибилни зглобови, арбитрарно обликување и 50-годишна техничка гарантна рута, како и нејзината зелена и ниско-јаглеродна технологија и предности на апликацијата.

За време на самитот, дизајнерите, архитектите и експертите за завеси за ainидови покажаа голем интерес за материјалите на Белинда и ГРЦ. Ова е исто така во согласност со значењето на учеството на компанијата во оваа активност: ја повика Belida континуирано да промовира нови материјали и технологии, да гради системи за заштеда на енергија и lowидови за завеси со ниско ниво на јаглерод, да создаде високо квалитетно опкружување и да стане водечки светски провајдер на услуги „Е-ГРЦ“ зелен во светот за еколошко одржување.

Би сакал да им се заблагодарам и на организаторите што и дадоа платформа на Белинда за прикажување нови производи и технологии. Верувам дека белинда ќе биде препознаена од повеќе луѓе од сите сфери на животот, придонесувајќи за системот за завеси на ainидовите во градежната индустрија, создавање на убаво опкружување, водечката индустрија на GRC до нова висина и правење на белинда заслепувачка нова starвезда во индустријата за завеси !