сите категории
EN

компанијата Вести

Ти си тука : Дома>Вести>компанијата Вести

Топло прославете го успехот на меѓународната изложба на архитектонски украси на Beilida inthe2013 China (Нанџинг) !!!

Време: 2013-11-12 Посети: 32

Бејлида како високо-технолошко претпријатие во провинцијата iangиангсу, Преземајќи го меѓународниот „десетти петгодишен план“, „единаесеттиот петгодишен план“ научно-технолошки клучни проекти, националниот план за факели и други големи научно-истражувачки проекти, во покраината jиангсу нови асоцијација на wallидни материјали, строго препорачана, беше поканета да учествува на изложбата.

Заменик-главен на градот Нанџинг, секретар на комитетот на округот Jianye, генерален секретар на здружението за декорација на згради во Кина и релевантен лидер го посети изложбениот простор на Бејлида.

Откако ја посетија изложбената област на Бејлида, лидерите му дадоа високи пофалби на Бејлида и се надеваа дека во идниот развој, Бејлида ќе продолжи да го носи напред духот на истражување и развој.