сите категории
EN

компанијата Вести

Ти си тука : Дома>Вести>компанијата Вести

„Сензационално“ Архитектонска креативност

Време: 2013-12-12 Посети: 15

Музејот за револуција од 1911 година има вкупна површина од 22,000 construction. Во овој проект, Белинда користи 12,400 ㎡ завесни panelsидни плочи со природна камена текстура на површината, 200мм плочи на конкавитивност на плочи и контрола на конвексност, 700㎡ единечна површина со мувла, а технологијата за третман на површинска површина со фотокотализатор се применува на GFRC на надворешниот ,ид, што го прави GFRC да има самочистечки карактеристики на тоа да биде исто толку добар и нов подолго време. Целокупниот дизајн на зградата ги комбинира традиционалните кинески архитектонски стил и модерните техники на изразување. Под контрастот на светлата примарна боја „Чу Црвена“, таа ја истакнува „привлечната“ архитектонска креативност и ги демонстрира историските достигнувања што ги прави епохата од револуцијата во 1911 година.

Како дел од проектот за заштита и рехабилитација на античкиот град Вучанг, таа ќе ги преземе функциите за складирање на културни мошти од револуцијата во 1911 година, изложба на историјата на револуцијата во 1911 година, истражување на модерната историја на Вухан, академски размени и сеопфатни услуги , итн. по завршувањето, станувајќи важно место за „стогодишното славење на револуцијата во 1911 година“, важна база за образование за револуционерна традиција и нов урбан пејзаж што го отелотворува духот на Вухан.