сите категории
EN

За Бејлида

Ти си тука : Дома>За Бејлида

Бејлида е основана во 1999 година со регистриран капитал од 46 милиони јуани. Има бази за производство и производство во поголемите економски региони во земјата, со 340,000 квадратни метри фабрички згради и повеќе од 400 вработени. Со годишен обем на продажба од над 500 милиони јуани, таа е една од меѓународните големи професионални GRC / UHPC / GRG / FRP / TCP претпријатија за преработка и градежништво со годишен капацитет на производство од 1.5 милиони квадратни метри. Тоа е меѓународна единица овластена од GRCA, заменик претседател на Кина GRC и GRIL за квалитет на индустријата за изработка на стандарди.Билида е индустриска, професионална, механизирана, интелигентна и компанија заснована на информации, која интегрира истражување и развој, проектирање, производство, инсталација и услуга во нова структура на пликови за градење GRC и UHPC и мултифункционално композитно интегрирано wallидни материјали.

Бејлида преку длабоко истражување и развој и иновации, употреба на микробранова технологија, нано технологија, разновидна технологија за хибридни влакна, 3Д технологија за печатење, интелигентен робот и др. Нова технологија, успешно ја развива функционалноста, интелигентната, заштитата на животната средина, новата зграда материјали ГРЦ, го смени традиционалниот начин на производство и инсталација на градежништво, успешно се користи во домашни големи згради, високи јавни места - накит младински олимписки центар, култура и уметност центар за Чангша меи сиху, центар за вегетација Макао, венецијански хотел Макао, градски град Чангжо дино, танган трет простор, Јинхуан, Вухан Ксинхај спомен-сала за револуција, меморијален музеј Qian xuesen, итн; во странските проекти вклучуваат американски сајпански забавни одморалишта, алжирска џамија, група на бисери од Катар, итн. големиот театар се користи во разни полиња на архитектурата, станувајќи модел и пионер на кинеската в инструкции за претпријатија и марка на гранка индустрија.

Во 2008 година, меѓународната асоцијација GRC ја доби наградата за извонредно претпријатие, а во 2015 година, меѓународната асоцијација GRC беше доделена на глобалната награда за гранка во индустријата за GRC.

ЗОШТО Изберете нас

Nanjing BeiLiDa New Materials System Engineering Co., Ltd.

НАШИТЕ ФАБРИКА